Dzień pustej klasy
25 czerwca br. został zorganizowany „Dzień pustej klasy”, czyli zabawy i gry na świeżym powietrzu w ogrodzie przedszkolnym. Tego dnia pogoda dopisała, więc przedszkolaki z ochotą wybiegły poza mury przedszkola. Powitała je pani Kamilka, która zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy muzyczno-ruchowej „Do przodu, do tyłu”. Następnie dzieci chwyciły za chusty animacyjne, przy których świetnie się bawiły w różne zabawy przy muzyce. Nie mogło zabraknąć zawodów grupowych, jak np. „Wyścigi konne” oraz gry „Zbijaka”, gdzie przedszkolaki musiały uciekać na boisku, aby nie zostać trafionym piłką przez panią Anię i panią Kamilkę. Po krótkim odpoczynku, wszyscy wesoło tańczyli przy rytmach piosenek „Chu chu ua” i „Chodzę sobie chodzę nagle stop”. W cieniu drzew przedszkolaki wysłuchały i obejrzały z uwagą również bajki obrazkowej kamishibai o „Latającym dywanie”, aby później ponownie poruszać się w rytmie utworu „Ram sam sam”. Na koniec wszystkie grupy rysowały mazaki na dużych brystolach na temat: „Co im się kojarzy z wakacjami?” To był bardzo udany i urozmaicony zabawami dzień spędzony na świeżym powietrzu w plenerze.
