REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Do wszystkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, dzieci zapisywane są jeden raz, na cały etap edukacji przedszkolnej w danej placówce. W kolejnych latach rodzice tych dzieci składają jedynie deklarację dotyczącą kontynuowania edukacji przedszkolnej. Oznacza to, że dzieci już uczęszczające do przedszkola nie biorą udziału w rekrutacji.

Liczba wolnych miejsc na dany rok szkolny jest podawana do wiadomości w każdym roku szkolnym na 7 dni przed rozpoczęciem rekrutacji.

Rekrutacja do przedszkoli w gminie Łask rozpocznie się z dniem 11 marca 2024 r. Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2024/2025 zostały określone Zarządzeniem Nr 26/2024 Burmistrza Łasku z dnia 23 stycznia 2024 r. Kryteria stosowane podczas drugiego etapu naboru do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz kryteria naboru dla publicznych szkół podstawowych zostały podjęte Uchwałami Nr LVI/689/2023 Rady Miejskiej w Łasku z dnia   8 lutego 2023 r.

Rodzice dzieci zamieszkałych na terenie Gminy Łask mają prawo ubiegać się o przyjęcie dziecka maksymalnie do 3 przedszkoli, pamiętając że ich kolejność oznacza hierarchię ważności.

Rodzic składa tylko jeden wniosek w przedszkolu pierwszego wyboru.

Nabór nowych dzieci do przedszkola na każdy rok szkolny odbywa się tylko na wolne miejsca za pomocą systemu elektronicznego na wniosek rodzica.

Zgłoszenie dziecka do naboru przy pomocy systemu elektronicznego umożliwi rodzicom sprawdzenie   ( w dniu ogłoszenia list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych) czy kandydat został zakwalifikowany do przyjęcia, a po potwierdzeniu woli zapisu dziecka do przedszkola ( w dniu ogłoszenia list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych)- czy kandydat został przyjęty do przedszkola.

Formularz wniosku będzie dostępny od 11 marca do 25 marca 2024 r. pod adresem:

portal.vulcan.net.pl/jst/lask lub lask.przedszkola.vnabor.pl

UWAGA: Wypełniony i wysłany elektronicznie  wniosek należy wydrukować, podpisać i dostarczyć wraz z oświadczeniami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata  kryteriów branych pod uwagę  w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkola pierwszego wyboru.

Ważne: Zgłoszenie kandydata będzie uznane za terminowe pod warunkiem dostarczenia do przedszkola wniosku (wraz z wymaganymi dokumentami) w formie elektronicznej i papierowej w ściśle określonych terminach przyjmowania wniosków. Wysłanie wypełnionego druku przy pomocy systemu informatycznego bez wydrukowania, podpisania i dostarczenia do przedszkola nie będzie uznawane za zgłoszenie dziecka i  takie zgłoszenie nie bierze udziału w rekrutacji na rok szkolny 2024/2025.

Ważne: Po podaniu do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych rodzice kandydata zakwalifikowanego składają potwierdzenie woli w postaci pisemnego oświadczenia w dniach od 4 kwietnia do 8 kwietnia 2024r.

Brak potwierdzenia w wyżej podanym terminie będzie równoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.

Uchwała Rady Miejskiej

Zarządzenie Burmistrza Łasku

Regulamin_rekrutacji_2024.pdf

Zapraszamy Państwa serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DZIECI W WIEKU OD 3 DO 6 LAT

OFERUJEMY:

•  pełne bezpieczeństwo i fachową opiekę pedagogiczną,
  •  miłą i przyjazną atmosferę,
  •  smaczne i urozmaicone wyżywienie (kuchnia własna),
  •  duże i bardzo dobrze wyposażone sale zabaw (m.in. w tablice interaktywne),
  • obszerny ogród z kolorowym placem zabaw,
  •  pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla dzieci i rodziców,
  •  zajęcia z języka angielskiego, religię, kółko matematyczne "Mali matematycy", kółko taneczne "Roztańczone przedszkolaki", profilaktykę z terapią logopedyczną.

CO NAS WYRÓŻNIA?

Bardzo dobre przygotowanie dziecka do podjęcia nauki w szkole poprzez realizację dodatkowych programów, innowacji (realizujemy innowację programowo-organizacyjną "Kreatywne przedszkolaki"), co daje dziecku możliwość indywidualnego rozwoju i zainteresowań. Nasi wychowankowie osiągają sukcesy w licznych konkursach plastycznych, przeglądach artystycznych na szczeblu lokalnym jak i ogólnopolskim.
Rodziców traktujemy jak partnerów, włączamy w realizację całego procesu edukacyjnego przedszkola.

ORGANIZUJEMY:
Pasowanie na Przedszkolaka, Andrzejki, spotkanie z Mikołajem, Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, konkursy, bal karnawałowy, Dzień Wiosny, Święto Matki, Dzień Dziecka, pożegnanie "starszaków", audycje umuzykalniające, spotkania teatralne, wyjazdy do teatru, kina, muzeów, ogrodu botanicznego, lasu, ZOO, wycieczki do instytucji użyteczności publicznej, festyny, pikniki rodzinne, spotkania z ciekawymi ludźmi, konsultacje logopedyczne i psychologiczne, warsztaty i zajęcia otwarte dla rodziców i dzieci, dni otwarte, spotkania integracyjne, dni językowe (np.dzień włoski, francuski itp.). Ponadto dzieci mogą rozwijać swoje pasje w kółkach zainteresowań i zajęciach warsztatowych.

Nasze działania udostępniamy na naszej stronie internetowej www.pp5lask.wikom.pl do obejrzenia której serdecznie zachęcamy.