KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Dla rodziców

   UWAGA!

Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji dzieci do przedszkola na rok szkolny 2021/2022 znajdują się w zakładce "Rekrutacja".

 

W związku z trwającą pandemią Covid-19 nie będzie w naszym przedszkolu Dni Otwartych. Zapraszamy Państwa serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą w zakładce "Rekrutacja".


 

Drodzy Rodzice i Kochane Przedszkolaki

W tym roku szkolnym – 2020/2021- nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. „Działaj z imPETem”. Celem programu jest kształtowanie postaw proekologicznych, edukacja w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, jakimi są butelki PET, a także ich recyklingu.

Do konkursu zgłoszona została  1 praca plastyczna pt.: „Przygody Mieci i ImPETa” wykonana  przez naszych przedszkolaków z grupy „ Słoneczek ”.

Kolejny etap to GŁOSOWANIE na wybrane prace konkursowe, które rozpocznie się  2 lutego 2021 r. i potrwa do 5 marca 2021 r.

Pamiętajmy liczy się ilość „kliknięć”, która może dać naszemu przedszkolu szansę na cenne nagrody. Można codziennie oddać jeden głos.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w konkursie!!!

 https://dzialajzimpetem.pl/dla-przedszkoli/konkurs/galeria-prac-konkursowych/  kliknięcie każdego dnia.


 

  UWAGA KONKURS!!! „W  ŚWIECIE  ORIGAMI”

Zapraszamy Was drodzy Rodzice wraz z dziećmi do udziału w konkursie „W świecie origami” i wykonanie pracy techniką origami  (w jak największym  możliwie formacie), dotyczącej wszystkiego, co się wiąże z następującymi  tematami :

Grupa I- „Słoneczka”-„ Ogród”

Grupa II- „Krasnoludki”- „Woda”

Grupa III-  "Żabki" - „Las”

Grupa IV- "Misiaczki" -  „Zwierzęta”

Grupa V- "Biedronki" - „Powietrze” 

Prace wykonane wspólnie z dzieckiem można przynosić od 26 I do 26 III 2021r. do wychowawców grup, którzy będą na bieżąco umieszczać je na wystawie w dolnym holu. Wszystkie prace zostaną wyróżnione, a 15 najciekawszych- nagrodzonych. Życzymy miłej zabawy z dzieckiem.

Konkurs związany jest z realizacją innowacji pt.”Kreatywne przedszkolaki”.


DRODZY RODZICE! 

 

Uprzejmie proszę  o dokonywanie terminowo wpłat za przedszkole. Przypominam, iż  zgodnie z zawartymi umowami opłaty za przedszkole powinny być dokonywane z góry za dany miesiąc do 10-go każdego miesiąca.

                                                                            Dziękuję bardzo. Dyrektor przedszkola.


DRODZY RODZICE! 

Wszelkie informacje dotyczące Rady Rodziców zamieszczone są  w zakładce Rada Rodziców.


SZANOWNI RODZICE!

Serdecznie zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, która będzie trwała do 31.05.2021r. Specjalna puszka umieszczona jest na stoliku pod tablicą informacyjną w wejściu do przedszkola. Do puszki można wrzucać wyłącznie monety polskie o każdym nominale, tj. od 1 gr do 5 zł. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Akcja ta ma również charakter konkursu! Szczegóły akcji znajdują się na stronie internetowej: www.towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza

Drodzy Rodzice! Przyłączcie się i razem usypmy 21. wielką Górę Grosza. 


SZANOWNI RODZICE!

Serdecznie zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w akcji zbierania plastikowych nakrętek dla Kacpra, mieszkańca gminy Widawa, który choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Wymaga kosztownej i systematycznej rehabilitacji. Zbieramy plastikowe nakrętki po: napojach, sokach, wodzie, mleku, butelkach z chemią gospodarczą i kosmetykami, które pomogą sfinansować rehabilitację Kacpra. Prosimy, aby dzieci przynosiły nakrętki do swoich sal. Drodzy Rodzice! Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do włączenia się do zbiórki.


SZANOWNI PAŃSTWO!

W związku z uwagami dotyczącymi przyprowadzania dzieci chorych do placówki uprzejmie przypominamy, iż na Rodzicach ciąży odpowiedzialność przyprowadzania dzieci wyłącznie zdrowych o czym mówi Statut Przedszkola.

§14.

Do Przedszkola przyprowadzane są dzieci zdrowe, bez objawów chorobowych:

1) nie przyjmuje się dzieci z wszawicą oraz objawami chorobowymi (choroby zakaźne, złamania kończyn, silny katar, uciążliwy kaszel, ból brzucha, wymioty, podwyższona temperatura ,lub inne niepokojące objawy);

2) stan zdrowia dziecka przyprowadzanego do Przedszkola nie może zagrażać bezpieczeństwu fizycznemu dziecka oraz innym osobom przebywającym w jego otoczeniu;

3) w przypadku zaobserwowania objawów chorobowych nauczyciel podejmuje kontakt z rodzicami w celu odebrania dziecka z Przedszkola;

4) powiadomieni Rodzice są zobowiązani do niezwłocznego odebrania dziecka z Przedszkola;

5) w przypadku choroby zakaźnej Rodzic ma bezwzględny zakaz przyprowadzania dziecka do Przedszkola, aż do momentu całkowitego wyleczenia.

Prosimy o zapoznanie się z artykułem zamieszczonym poniżej.

Owsiki  u dzieci


DRODZY RODZICE!  

W  trosce o zachowanie bezpieczeństwa związanego z COVID - 19 prosimy o  zasłanianie ust i nosa, dezynfekcję rąk a także o zapoznanie się z Procedurą organizacji opieki w Przedszkolu Nr 5 w czasie pandemii COVID - 19.

 

Procedura organizacji opieki w Przedszkolu Publicznym Nr5 w okresie pandemii COVID - 19