UWAGA!

Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji dzieci do przedszkola na rok szkolny 2021/2022 znajdują się w zakładce "Rekrutacja".

W związku z trwającą pandemią Covid-19 nie będzie w naszym przedszkolu Dni Otwartych. Zapraszamy Państwa serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą w zakładce "Rekrutacja".

Drodzy Rodzice i Kochane Przedszkolaki

W tym roku szkolnym – 2020/2021- nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. „Działaj z imPETem”. Celem programu jest kształtowanie postaw proekologicznych, edukacja w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, jakimi są butelki PET, a także ich recyklingu.

Do konkursu zgłoszona została  1 praca plastyczna pt.: „Przygody Mieci i ImPETa” wykonana  przez naszych przedszkolaków z grupy „ Słoneczek ”.

Kolejny etap to GŁOSOWANIE na wybrane prace konkursowe, które rozpocznie się  2 lutego 2021 r. i potrwa do 5 marca 2021 r.

Pamiętajmy liczy się ilość „kliknięć”, która może dać naszemu przedszkolu szansę na cenne nagrody. Można codziennie oddać jeden głos.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w konkursie!!!

https://dzialajzimpetem.pl/dla-przedszkoli/konkurs/galeria-prac-konkursowych/  kliknięcie każdego dnia.

UWAGA KONKURS!!! „W  ŚWIECIE  ORIGAMI”

Zapraszamy Was drodzy Rodzice wraz z dziećmi do udziału w konkursie „W świecie origami” i wykonanie pracy techniką origami  (w jak największym  możliwie formacie), dotyczącej wszystkiego, co się wiąże z następującymi  tematami :

Grupa I- „Słoneczka”-„ Ogród”

Grupa II- „Krasnoludki”- „Woda”

Grupa III-  "Żabki" - „Las”

Grupa IV- "Misiaczki" -  „Zwierzęta”

Grupa V- "Biedronki" - „Powietrze”

Prace wykonane wspólnie z dzieckiem można przynosić od 26 I do 26 III 2021r. do wychowawców grup, którzy będą na bieżąco umieszczać je na wystawie w dolnym holu. Wszystkie prace zostaną wyróżnione, a 15 najciekawszych- nagrodzonych. Życzymy miłej zabawy z dzieckiem.

Konkurs związany jest z realizacją innowacji pt.”Kreatywne przedszkolaki”.

DRODZY RODZICE!

Uprzejmie proszę  o dokonywanie terminowo wpłat za przedszkole. Przypominam, iż  zgodnie z zawartymi umowami opłaty za przedszkole powinny być dokonywane z góry za dany miesiąc do 10-go każdego miesiąca.

Dziękuję bardzo. Dyrektor przedszkola.

DRODZY RODZICE!

Wszelkie informacje dotyczące Rady Rodziców zamieszczone są  w zakładce Rada Rodziców.

SZANOWNI RODZICE!

Serdecznie zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, która będzie trwała do 31.05.2021r. Specjalna puszka umieszczona jest na stoliku pod tablicą informacyjną w wejściu do przedszkola. Do puszki można wrzucać wyłącznie monety polskie o każdym nominale, tj. od 1 gr do 5 zł. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Akcja ta ma również charakter konkursu! Szczegóły akcji znajdują się na stronie internetowej: www.towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza

Drodzy Rodzice! Przyłączcie się i razem usypmy 21. wielką Górę Grosza.

SZANOWNI RODZICE!

Serdecznie zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w akcji zbierania plastikowych nakrętek dla Kacpra, mieszkańca gminy Widawa, który choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Wymaga kosztownej i systematycznej rehabilitacji. Zbieramy plastikowe nakrętki po: napojach, sokach, wodzie, mleku, butelkach z chemią gospodarczą i kosmetykami, które pomogą sfinansować rehabilitację Kacpra. Prosimy, aby dzieci przynosiły nakrętki do swoich sal. Drodzy Rodzice! Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do włączenia się do zbiórki.

SZANOWNI PAŃSTWO!

W związku z uwagami dotyczącymi przyprowadzania dzieci chorych do placówki uprzejmie przypominamy, iż na Rodzicach ciąży odpowiedzialność przyprowadzania dzieci wyłącznie zdrowych o czym mówi Statut Przedszkola.

§14.

Do Przedszkola przyprowadzane są dzieci zdrowe, bez objawów chorobowych:

1) nie przyjmuje się dzieci z wszawicą oraz objawami chorobowymi (choroby zakaźne, złamania kończyn, silny katar, uciążliwy kaszel, ból brzucha, wymioty, podwyższona temperatura ,lub inne niepokojące objawy);

2) stan zdrowia dziecka przyprowadzanego do Przedszkola nie może zagrażać bezpieczeństwu fizycznemu dziecka oraz innym osobom przebywającym w jego otoczeniu;

3) w przypadku zaobserwowania objawów chorobowych nauczyciel podejmuje kontakt z rodzicami w celu odebrania dziecka z Przedszkola;

4) powiadomieni Rodzice są zobowiązani do niezwłocznego odebrania dziecka z Przedszkola;

5) w przypadku choroby zakaźnej Rodzic ma bezwzględny zakaz przyprowadzania dziecka do Przedszkola, aż do momentu całkowitego wyleczenia.

Prosimy o zapoznanie się z artykułem zamieszczonym poniżej.

Owsiki  u dzieci

DRODZY RODZICE!

W  trosce o zachowanie bezpieczeństwa związanego z COVID - 19 prosimy o  zasłanianie ust i nosa, dezynfekcję rąk a także o zapoznanie się z Procedurą organizacji opieki w Przedszkolu Nr 5 w czasie pandemii COVID - 19.

Procedura organizacji opieki w Przedszkolu Publicznym Nr5 w okresie pandemii COVID - 19