Informacja Administratora

SZANOWNI RODZICE

Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z Uchwałą Nr XLVIII/619/2022 Rady Miejskiej w Łasku z dnia 14 września 2022r. od dnia 1 września 2022 opłata za każdą rozpoczętą godzinę pobytu dziecka w przedszkolu będzie wynosić 1,14.

W związku z powyższym różnica w opłacie za pobyt w m-cu wrześniu będzie doliczona w m-cu październiku.

Uchwała

Dnia 30.09.2022r. o godzinie 10.15 zapraszamy wszystkie przedszkolaki na spotkanie integracyjne „Zabawy z wierszami Juliana Tuwima” w ramach obchodów „Dnia  Głośnego Czytania”.

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie informujemy, iż w roku szkolnym 2022/2023 rodzice indywidualnie ubezpieczają dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków w dobrowolnie wybranej przez siebie firmie ubezpieczeniowej.

SZANOWNI  RODZICE!

Na podstawie kalkulacji wzrostu kosztów żywienia oraz decyzji organu prowadzącego  (OKS.4424.2.25.2022) od dnia 1.09.2022 r. za wyżywienie  całodzienne dla dzieci w  przedszkolu ustala się stawkę w wysokości 12,00 zł.

a/ śniadanie        3.50 zł

b/ obiad               5.00 zł

c/ podwieczorek   3.50  zł

Zarządzenie Nr 13/2022 Dyrektora Przedszkola nr 5 w Łasku z dnia 01.07.2022 r. w sprawie ustalenia stawki żywieniowej.

Zarządzenie w sprawie ustalenia stawki żywieniowej

Komunikat w sprawie przedłużenia do 30 listopada 2022 zakazu wstępu do przedszkoli, szkół, placówek oświatowych, żłobków osobom postronnym

DRODZY RODZICE!

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo naszych przedszkolaków  zwracamy się z prośbą, aby Państwa dzieci nie przynosiły żadnych zabawek ( nawet najmniejszych ) do przedszkola.

Dziękujemy.

Wychowawcy

ZUŻYTE BATERIE ZBIERAMY – O NASZĄ PLANETĘ DBAMY !!!

Nasze przedszkole w roku szkolnym 2021/22 bierze udział w ogólnopolskiej akcji zbiórki zużytych baterii organizowanym przez REBA Organizację Odzysku S.A., spółkę wyspecjalizowaną w tworzeniu systemu zbiórki i odzysku baterii. W szatni znajduje się specjalny pojemnik, który po napełnieniu zużytymi bateriami ważymy i przekazujemy Organizacji Odzysku S.A. REBA.

Zużyte baterie wyrzucane w sposób niekontrolowany stanowią wielkie zagrożenie dla środowiska. Substancje w nich zawarte mogą zanieczyszczać glebę i wodę oraz pośrednio szkodzić zdrowiu człowieka. Poprzez udział w tej akcji pragniemy przyczynić się do zmiany w sposobie dotychczasowego myślenia i zachowania człowieka wpajając dzieciom przy współudziale Rodziców właściwe nawyki dotyczące ochrony środowiska naturalnego.

PAMIĘTAJ  !!!

Po zużyciu każdej baterii lub akumulatora wyrzuć je do specjalnego pojemnika oznaczonego napisem „Zużyte baterie”, które znajduje się w szatni w naszym przedszkolu.

W roku szkolnym 2022/2023 dzieci do godziny 7:30 schodzą się w sali nr 1, a rozchodzą od godziny 15:30 w sali nr 2.

DRODZY RODZICE!

Uprzejmie proszę  o dokonywanie terminowo wpłat za przedszkole. Przypominam, iż  zgodnie z zawartymi umowami opłaty za przedszkole powinny być dokonywane z góry za dany miesiąc w nieprzekraczalnym terminie do 10-go każdego miesiąca.

Dziękuję bardzo. Dyrektor przedszkola.

Uprzejmie prosimy Rodziców do zapoznania się z artykułami umieszczonymi w zakładce Poczytaj - Profilaktyka zdrowia.

DRODZY RODZICE!

Wszelkie informacje dotyczące Rady Rodziców zamieszczone są  w zakładce Rada Rodziców.

SZANOWNI RODZICE!

Serdecznie zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w akcji zbierania plastikowych nakrętek dla Kacpra, mieszkańca gminy Widawa, który choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Wymaga kosztownej i systematycznej rehabilitacji. Zbieramy plastikowe nakrętki po: napojach, sokach, wodzie, mleku, butelkach z chemią gospodarczą i kosmetykami, które pomogą sfinansować rehabilitację Kacpra. Prosimy, aby dzieci przynosiły nakrętki do swoich sal. Drodzy Rodzice! Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do włączenia się do zbiórki.

SZANOWNI PAŃSTWO!

W związku z uwagami dotyczącymi przyprowadzania dzieci chorych do placówki uprzejmie przypominamy, iż na Rodzicach ciąży odpowiedzialność przyprowadzania dzieci wyłącznie zdrowych o czym mówi Statut Przedszkola.

§14.

Do Przedszkola przyprowadzane są dzieci zdrowe, bez objawów chorobowych:

1) nie przyjmuje się dzieci z wszawicą oraz objawami chorobowymi (choroby zakaźne, złamania kończyn, silny katar, uciążliwy kaszel, ból brzucha, wymioty, podwyższona temperatura ,lub inne niepokojące objawy);

2) stan zdrowia dziecka przyprowadzanego do Przedszkola nie może zagrażać bezpieczeństwu fizycznemu dziecka oraz innym osobom przebywającym w jego otoczeniu;

3) w przypadku zaobserwowania objawów chorobowych nauczyciel podejmuje kontakt z rodzicami w celu odebrania dziecka z Przedszkola;

4) powiadomieni Rodzice są zobowiązani do niezwłocznego odebrania dziecka z Przedszkola;

5) w przypadku choroby zakaźnej Rodzic ma bezwzględny zakaz przyprowadzania dziecka do Przedszkola, aż do momentu całkowitego wyleczenia.

Prosimy o zapoznanie się z artykułem zamieszczonym poniżej.

Owsiki  u dzieci

DRODZY RODZICE!

W  trosce o zachowanie bezpieczeństwa związanego z COVID - 19 prosimy o  zasłanianie ust i nosa, dezynfekcję rąk a także o zapoznanie się z Procedurą organizacji opieki w Przedszkolu Nr 5 w czasie pandemii COVID - 19.

Procedura organizacji opieki w Przedszkolu Publicznym Nr5 w okresie pandemii COVID - 19