Zajęcia otwarte i warsztat plastyczny dla rodziców "Kolorowa pisanka"

1 kwietnia przedszkolaki ze wszystkich grup zaprosiły swoich kochanych Rodziców na zajęcie otwarte i warsztat plastyczny pt. "Kolorowa pisanka". Rodzice wraz z dziećmi mieli nie lada wyzwanie, aby ozdobić styropianowe jajka. Oczywiście poradzili sobie znakomicie. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu milusińskich i ich rodziców powstały przepiękne i barwne pisanki. Powstała z nich wspaniała wystawa, którą można oglądać na górnym holu przedszkola. Wszystkie przedszkolaki w nagrodę otrzymały jajko niespodziankę ufundowane przez panią Dyrektor. Dziękujemy serdecznie za miłe spotkania!

Grupa IV "Misiaczki"

Zajęcie otwarte dla rodziców „Zielona wiosna”

Dnia 01.04.2021r. Misiaczki gościły na zajęciu rodziców. Mili goście mogli obserwować swoje pociechy podczas wykonywania różnych zadań przygotowanych przez panią Renię. Pierwszym z nich było odgadnięcie zagadki dotyczącej nowej pory roku- wiosny, oraz poszukiwanie kopert z kolejnymi zadaniami. Milusińscy tworzyli wiosenne słoneczko przyporządkowując tylko nazwy związane z wiosną. Dzielili się swoją wiedzą nt. pierwszych  kwiatów wiosennych rozpoznając je na ilustracjach i układając ich nazwy z liter. Wesoła piosenka „Maszeruje wiosna” umiliła kolejną część zajęcia gdzie dzieci obliczały działania matematyczne, rozwiązywały krzyżówkę i przyporządkowywały nazwy powracających ptaków do ilustracji z ich wizerunkiem. Wszystkie zadania dzieci chętnie rozwiązywały pokazując rodzicom ile wiedzy już zdobyły.

Przed warsztatami plastycznymi „Kolorowa pisanka” Misiaczki przypomniały o zbliżających się świętach wielkanocnych i związaną z nimi tradycją zdobienia jajek. Pani Renia zaprosiła wszystkich obecnych do wspólnej zabawy zdobienia styropianowych jajek przyniesionymi i przygotowanymi wcześniej elementami dekoracyjnymi. Kreatywność i zaangażowanie rodziców i dzieci nagrodzone zostało przepięknymi kolorowymi pisankami, które ozdobią korytarz i naszą salę.

Grupa I "Słoneczka"

01.04.2022 r- W grupie "Słoneczka" odbyły się zajęcia otwarte i warsztaty plastyczne dla rodziców "Kolorowa pisanka". Rodziców przywitały dzieci wiosenną piosenką, a następnie przystąpiły do zabaw "z przymrużeniem oka".  "Na wycieczkę z jajem" zaprosiła dzieci Lenka, przekornie się przebierając, następnie dzieci szukały błędów w "Jadłospisie na Prima Aprilis"". Dzieci przeliczały jaja znalezione w sali i dopasowywały je do właściwej cyfry w zabawie "Prima aprilis, bo się pomylisz". Rysowały także "Stworzonko z jaja" uważnie obserwując, jaki wzór wypadnie na kostce. Młodsze dzieci dopasowywały do "Gigajaja" figury geometryczne, a starsze sprawnie je nazwały. Ciekawym akcentem grafomotorycznym było rysowanie patyczkiem po kolorowym jajku pokrytym czarnym tuszem. W przerwie dzieci brały udział w pełnym napięcia "Wyścigu z jajem", po czym przekonały się, że użyte w zabawie jajka były jednak ugotowane. Zabawy zakończone zostały "Eksperymentem z jajem", który przygotowany był z dziećmi kilka dni wcześniej i ukazywał dzieciom korzyść ze spożywania mleka zamiast coli. Miłym podziękowaniem za skupienie na zajęciu był poczęstunek czekoladowym jajeczkiem. Potem do zabawy zaprosiliśmy rodziców. Powstały piękne, kolorowe pisanki, które udekorowały hol na piętrze przedszkola i wprowadziły nas w czas oczekiwania na święta.