Profilaktyka próchnicy
19.06.2026 r. – Dziś odwiedziła nasze przedszkole pani Patrycja Sobieraj z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łasku. Zaprosiła wszystkie przedszkolaki do udziału w zajęciach dotyczących profilaktyki próchnicy. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej gimnastyki do angielskiej rymowanki śpiewanej przez prowadzącą. Następnie dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania, zachęcającego do wizyty u stomatologa i dbania o zęby. Pani Patrycja rozmawiała z przedszkolakami jak należy dbać o zęby, pokazała również różne szczoteczki do zębów i przybory w gabinecie dentystycznym. Największą atrakcją była demonstracja mycia zębów na dużym modelu szczęki o imieniu Frania za pomocą szczotki – Mani. Dzieci dużo zapamiętały ze spotkania, przekonały panią Patrycję, że wiedzą jak ważne jest dbanie o zęby i jamę ustną, aby zapobiegać próchnicy. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe naklejki i zrobiły wspólne zdjęcie z naszym gościem. Dziękujemy pani Patrycji Sobieraj za ciekawe i przydatne spotkanie. Zapraszamy ponownie.
