Na 50-te urodzinki sadzimy zielone roślinki

Misiaczki

W dniu 21.04.2023 r. w grupie Misiaczków odbyły się warsztaty dla rodziców „Na 50-te urodzinki sadzimy zielone roślinki”. Warsztaty rozpoczęły dzieci piosenką o wiośnie, którą ilustrowały ruchem przy użyciu gumy. Do kolejnych zabaw włączyli się również rodzice i wspólne z pociechami poszukiwali symbolu wiosennego słońca, trzymali wiosenne kwiaty, które dzieci wprawiały w ruch dmuchając na nie i naśladowali bociany podczas zabawy ruchowej „Bociany i żaby”. Po zabawach rodzice wspólnie z dziećmi i nauczycielem kopali w wyznaczonych miejscach dołki i wsadzali przyniesione cebulki żonkili, tulipanów, kolorowe bratki i inne dostarczone przez nich rośliny. Wszyscy zadowoleni byli z efektów pracy -kolorowe rośliny upiększyły otoczenie przedszkola.

Biedronki

24 kwietnia dzieci z grupy "Biedronek" zaprosiły swoich Rodziców  do przedszkola na warsztaty. Celem naszego spotkania było uczczenie Dnia ziemi oraz ukwiecenie ogrodu przedszkolnego w związku ze zbliżającym się jubileuszem naszego przedszkola.Dzieci wraz z Rodzicami brali udział w zabawach ruchowych: "Ziemia powietrze, woda", Deszczowej gimnastyce", grze w kapsle, rzucie do celu plastikowymi zakrętkami, w slalomie między butelkami. Wszystkim uczestnikom zabawy przyniosły dużo radości.Przedszkolaki rozwiązywały zagadki i quizy dotyczące dbałości o przyrodę, bez problemu segregowały śmieci do kolorowych śmieci. Później wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Wspólnymi siłami zasadzone zostały zgromadzone roślinki,nikt się nie lenił. Dziękujemy ślicznie za Wasze zaangażowanie.

Krasnoludki

25.04.2023 r. - „Krasnoludki” dołączyły we wtorek do przedszkolnej akcji „ Na 50 – te urodzinki sadzimy zielone roślinki” związanej z obchodami Dni Ziemi. Zaproszonych na otwarte zajęcie warsztatowe – rodziców, powitaliśmy w sali piosenką o ekologii.  Pani Agnieszka odczytała list od wiosny, zachęcający dzieci do wykonania różnych zadań przyrodniczych. Następnie Krasnoludki wraz z rodzicami udały się do ogrodu, gdzie czekały na nich zadania w terenie. Dzieci podzielone na 2 zespoły: dziewczynek i chłopców, musiały odnaleźć w ogrodzie ponumerowane koperty z zadaniami. Rodzice mogli obserwować jak ich pociechy sprawnie radzą sobie z odczytywaniem nazw ptaków, wykonywaniem dodawania i odejmowania, czy układaniem historyjki obrazkowej o etapach wzrostu rośliny. Nasi goście włączali się w odczytywanie zagadek i zadawanie pytań do „małego ekologa”. Rodzice nadzorowali również wysiewanie ziół i kibicowali w wyścigach przy sadzeniu fasolek. Po wykonaniu zadań Krasnoludki otrzymały medale „Przyjaciela przyrody” ukryte przez Wiosnę w tajemniczym pudełku. Teraz wszyscy mogli przystąpić do drugiej części spotkania, czyli upiększania ogrodu przedszkolnego i sadzenia przyniesionych roślin. Na początek obserwowaliśmy sadzenie, przez silnych tatusiów, pamiątkowego drzewka od grupy Krasnoludków.  Gdy dzieci pójdą już do szkoły nasz ogród będzie zdobił pięknie kwitnący judaszowiec. W wyznaczonych miejscach sadziliśmy kwitnące kwiatki oraz ozdobne krzewy. Tatusiowie pomagali w cięższych pracach, ale dzieci też bardzo dobrze radziły sobie z pracami ogrodowymi. Na zakończenie przedszkolaki zaprosiły rodziców do wspólnego tańca z gumą sensoryczną. Było trochę śmiechu. Nasze miłe i bardzo pracowite spotkanie zakończyła słodka niespodzianka dla małych i dużych wyczarowana jeszcze z tajemniczego pudełka. Wszystkim zaangażowanym rodzicom serdecznie dziękujemy!

Żabki

Zajęcie otwarte z udziałem rodziców pt.: „Ziemia- mój dom”- gra terenowa i warsztaty pt. „Na 50-te urodzinki sadzimy zielone roślinki”, odbyło się w grupie „Żabek” 26 kwietnia br.

Gra została zorganizowana w ogrodzie i rozpoczęła się przy polu „Start”. Dzieci podążały za strzałkami do miejsc, w których znajdowały się zagadki ekologiczne, zadania ruchowe, tablice z koszami do segregowania śmieci. „Żabki” wspólnie z rodzicami rozszyfrowały hasło składające się z trzech wyrazów. Swoje zmagania umysłowe i ruchowe dzieciaczki zakończyły przy polu „Meta”.

Dalsza część spotkania polegała na sadzeniu roślin przyniesionych przez rodziców. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a dzieci również słodkości.

Dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie i zaangażowanie się w pomoc w upiększaniu naszego ogrodu.

Słoneczka

27.04.2023r -Grupa "Słoneczka" gościła rodziców na zajęciach otwartych "Sadzimy kwiatki" i warsztatach w ogrodzie. Dzieci utrwaliły wiadomości dotyczące potrzeb roślin, by wzrosły, z rodzicami próbowały odczytać nazwy narzędzi ogrodniczych i odszukać je wśród ilustracji. Następnie oglądały prawdziwe narzędzia i je nazywały, by je potem użyć podczas prac ogrodowych. Rodzice chętnie przystąpili do wspólnego tańca "Rusałka w ogrodzie", a potem pomagali dzieciom ozdobić otoczenie przedszkolnego śmietnika, malując piękne kwiaty na foli stretch. Zielone nasadzenia w skrzyniach i na klombie były czystą przyjemnością, mimo pobrudzonych rąk. Nagrodą były pamiątkowe znaczki "Dzień Ziemi" i "Szanuj zieleń". Dzieci obiecały, że będą będą dbać o naszą zieleń wokół przedszkola.