Dzień Głośnego Czytania

kwiecień

17 kwietnia grupę "Biedronek" odwiedziła pani Dominika Gajda.

luty

27 lutego br. naszą grupę odwiedziła mama Lenki, pani Aneta Abraszewska, która przeczytała dzieciom fascynującą opowieść "Felek i Tola i nowy sąsiad" Sylvia Vanden Heede. W ciepłej, przytulnej norce w środku lasu mieszka nierozłączna para: lis Felek i zajączka Tola. Pewnej nocy budzi ich dziwny dźwięk. Po lesie rozlega się: „Uhuu, uhuu!”. A w dziupli drzewa obok ich norki pali się światło… Czy to duch? A może rabuś? Felek i Tola muszą to sprawdzić! Piękne duże strony książki zainteresowały "Biedronki", które z zapartym tchem wysłuchały bajki. Potrafiły także opowiedzieć jakie znają zwierzęta, które mieszkają w lesie. Następnie pani Anetka z Lenką poczęstowała dzieci słodkościami oraz zaprosiła do zabawy "Stary niedźwiedź". Na zakończenie miłego spotkania "Biedronki" pokolorowały obrazki sowy, które podarował im nasz gość.

styczeń

26 stycznia do grupy "Biedronek" przyszła mama Hani. Pani Kasia przygotowała dzieciom wspaniałą niespodziankę. Najpierw przeczytała bajkę o groźnym smoku i uprzejmym rycerzu, który to dobrym słowem przepędził smoka. Później pani Kasia przebrała dzieci w przygotowane stroje. Jako pierwsi w rolę aktorów wcielili się: Karolinka, Gabrysia, Szymuś i Franuś, ale zabawie nie było końca. Stroje sprawiły "Biedroneczkom" dużo radości. Serdecznie dziękujemy.

grudzień

13 grudnia swoją wizytą zaszczyciła nas mama Jagódki. Przygotowała dzieciom wspaniałą opowieść o piesku Fafiku. Z pomocą dzieci piesek przeżył wiele wspaniałych przygód. Potem "Biedroneczki" kredką i włóczką wykonały pięknego Fafika i naśladowały go w zabawach ruchowych.

listopad

W dniu 28 listopada br. kolejnym gościem w grupie "Biedronek" była mama Wojtusia, pani Aleksandra Grzelak. Zaprezentowała dzieciom bajkę Oliwiera Dubin pt. "Przygody Pinokia" (z serii "Opowieści dla 5-latków"). Po wysłuchaniu utworu Biedroneczki wymyślały fałszywe zdania, aby Pinokiowi urósł jak najdłuższy nos. Naśladowały również ruchy pajaca, które pokazywała pani Ola. Następnie odwzorowywały ruchy pajacyka wymyślone przez chętne dzieci. Na zakończenie miłego spotkania nasz gość obdarował Biedroneczki malowankami Pinokia, które z radością pokolorowały.

październik

W październiku naszym gościem była pani Dominika Gajda, mama Oliwii, która przeczytała dzieciom bajkę Małgorzaty Strzałkowskiej "Dumbo" (z serii Złota Kolekcja Disneya). Po wysłuchaniu utworu "Biedronki" wypowiadały się na jego temat. Następnie dzieci bawiły się w zabawy naśladując słonia oraz latającego słonia z bajki. Na zakończenie miłego spotkania nasz gość podarował dzieciom kolorowanki słonika "Dumbo".

wrzesień

W Dzień Głośnego Czytania odwiedził nas tata Mai i przeczytał dzieciom bajkę pt."Pani Zima". "Biedroneczki" po wysłuchaniu bajki odpowiadały na pytania dlaczego za wykonywaną pracę spotkała siostry różna zapłata. Zrozumiały, że należy pomagać w potrzebie i dokładnie wykonywać powierzone zadania. Później pan Sebastian pokazał dzieciom szkielet kręgosłupa i zachęcał do dbałości o niego.Nasz gość bawił się wspólnie z przedszkolakami, a na zakończenie wręczył wszystkim drobne upominki.